ברוכים הבאים
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
ברוכים הבאים

קהילת תה ועוגיות בעיצוב נחמט שלולי הכינה!
הפורום צריך החייאה, אנשים. תזמינו את החברים שלכם ותחזרו להיות פעילים.

אינדקסאינדקס  PortalPortal  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחברהתחבר  

Elfen Lied - סיקור

Go down 
+3
Taiyou
Lyra
Kannabi
7 posters
מחברהודעה
Kannabi
מוצאת מהתנור
מוצאת מהתנור
Kannabi

Female
נרשם בתאריך : 22.08.08
מספר הודעות : 191

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyTue Sep 23, 2008 3:24 pm

סיקור - Elfen Lied

Elfen Lied - סיקור 70417010

שם האנימה: Elfen Lied
משמעות השם: "שירת האלף" (אם אני לא טועה)
בימאי: מאמורו קנאבה (Mamoru Kanbe)
סטודיו: ARMS
ז'אנרים: דרמה, פיזיולוגיה, טראגדיה
זמן יציאת האנימה: 2004, אוקטובר 17-יולי 25
מספר פרקים: 13 (+ OVA)
זמן כל פרק: 24-25 דקות

עלילה: בעולם קיימים יצורים בשם דיקלוניוסים, מפלצות, מוטציות, דינוזאורים, איך שלא תקראו להם - הם יצורים שנולדו בצורה לא טבעית לחלוטין. הדיקלוניוסים מהווים סכנה בסדר גודל של השמדת האנושות כולה. הם מתאפיינים בשיער ורוד בגוונים שונים, עיניים אדמדמות ובעיקר: קרניים שדומות מעט לאוזני חתול. לדיקלוניוסים יש בדרך כלל 4 "ידיים" בלתי נראות בגדלים שונים (אצל כל אחד זה אחרת) שנקראים "וקטורים" שמסוגלים לחתוך ולבתר בשר אנושי, גוף אדם בקלות ובמהירות. מתי-שהוא, קמה מעבדת מחקר סודית שתבצע ניסויים ותשמור על העולם (ובדרך גם תחקור לא מעט) מפני הדיקלוניוסים. לוסי, ה"מלכה" לפי אנשי המעבדה, לא גודלה במעבדת המחקר כמו רוב הדיקלוניוסים שנולדו קצת אחריה. לאחר מכן לא נשאר מקום במעבדה בשביל להכיל עוד מהם, אז דיקלוניוסים שנולדו אחר כך נהרגו מיד אחריי לידתם. לוסי עברה ילדות קשה ונוראית, זוועתית ומזעזעת ביותר. בסופו של דבר, היא נכלאה במעבדה.
ביום אחד, לוסי בורחת. היא רוצחת בעזרת הוקטורים שלה עשרות עובדי מעבדה בדרכה החוצה משם. היא נופלת לים.
יום למחרת מוצאים אותה זוג בני דודים צעיר. קוטה ויוקה.
אך הם לא פוגשים את אותה לוסי הרצחנית, אלא את פיצול האישיות שהיא פתחה לעצמה עד שהגיעה אליהם. היא לא זוכרת כלום ולא יודעת לדבר. שום מילה, מלבד "ניו". קוטה ויוקה מחליטים לאמץ אותה אליהם והם קוראים לה "ניו" (מכיוון שהם לא מצליחים להוציא ממנה את השם שלהXD;) ומסתירים אותה מהשוטרים שמחפשים אותה. ניו שונה לגמריי מלוסי. ניו היא פיצול האישיות התמים, הטוב-לב, נוטה למצבים מטרידים במעט ומקסימה במיוחד. גופה של לוסי מכיל בתוכה שתי נשמות שונות לגמריי, וזה מה שכל כך מרתק בדמותה של לוסי.
לוסי הרצחנית משתלטת חזרה על הגוף של ניו בדרך כלל אחריי שהיא נפגעת בגופה או בזכרונות העבר שלה. היא נעלמת הרבה מאוד פעמים מביתם של קוטה ויוקה ונלחמת באנשי המעבדה והחיילים שמקריבים הכל כדיי לתפוס אותה ולהחזיר אותה למעבדת המחקר.
ללוסי יש ילדות כואבת, מזעזעת ו..בלתי נתנת לתפיסה. באופן מקרי, העבר שלה קשור בעיקר בקוטה.
קוטה בכל אופן, לא זוכר דבר בנוגע לעברו. הוא הזדעזע כל כך ממותם של אביו ואחותו עד שלאחר שאושפז בבית החולים הוא כבר לא זכר כלום וחזר להיות אדם רגיל ושמח בדרך כלל.

האנימה היא עוצמתית, טראגדית, חזקה ובעלת עלילה עמוקה וסוחפת, ללא ספק. האנימה מלאה באלימות קאטסטרופלית, ברגעים שבהם לוסי שוחטת ומפרקת לגמריי גופים של בני אדם ללא שום צנזורה של קטיעות אברים באופן מזוויע, מה שמדהים עוד יותר.
אני חייבת לציין, שהדם והרציחות הן לא הפואנטה של הסדרה. אם חשבתם שאלפן לייד היא אנימת אימה, טעיתם לחלוטין. אותם קטעים אכן גורמים לקיבה להתהפך לגמריי, אבל זה רק אמצעי להעצים ולהגדיל את רעיון הסדרה עוד יותר.

ועכשיו, דעה אישית:
אני מאוהבת בטראגדיות. (אהמ AIR TV אהמ) ואת האמת, לפני שראיתי אלפן לייד חשבתי שהז'אנר הוא אימה וזאת אנימה זוועתית למדיי. הוכרחתי ע"י אחי הגדול לראות את זה. כי אחרת לא הייתי מתקרבת לזה בחיים.
התגלתה לפניי אנימה מרגשת, דרמתית, כואבת וטראגדית עד דמעות, הזעזוע שגרם לי סוף הסדרה היה בלתי נתפס ומדהים. בכיתי המון. אני מודה שהיה לי מאוד קשה בהתחלה עם הקטעים הברוטאלים, אבל המשכתי לראות למרות הלב החלש שלי, כי העלילה הייתה כ"כ סוחפת ועמוקה. הדמויות היו בנויות כמו שצריך. בעיקר לוסי/ניו, שהיא אחת הדמויות המורכבות והמעניינות שיצא לי לראות. לא הייתה באנימה הזאת אפילו לא מעט שטחיות! (שלא לדבר על קיטשיות)
לא באמת התעמקתי באנימציה, כי היא לא הפריעה לי. אנימציה פשוטה לחלוטין אך יפה מאוד.
רק המוזיקה עצמה בסדרה יכלה להכאיב לכמה דקות, מוזיקת כינור ופסנתר בעיקר, קלאסי למדי. מנגינות מרגשות שהדגישו יפה את הסצנות שבהן התנגנה מוזיקה, שהכניסה את האווירה הטראגדית, המרגשת והעצומה עוד יותר.
כמו שאמרתי, העלילה המקורית שובה את הלב ואני לפחות לא הפסקתי לראות מהרגע שהתחלתי, פשוט לא יכולתי. (סיימתי את האנימה ביומיים.) אחת הטראגדיות האיכותיות ביותר שראיתי.

ממליצה בחום.

(ובאמת סליחה על הסיקור האין-סופי הזה. ותאמינו לי שזה לא הכל!XD;)
חזרה למעלה Go down
Lyra
מוכנה לאכילה
מוכנה לאכילה
Lyra

Female
נרשם בתאריך : 24.08.08
מספר הודעות : 757

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyTue Sep 23, 2008 4:31 pm

זו פשוט האנימה בין האהובות עלי אם לא הראשונה.
ראיתי אותה 3 פעמים והיא לא נמאסה עלי אף פעם.
היא אמנם לא גרמה לי לבכות, אך הכניסה אותי למצב רגשי מאוד מעורב שהיה בעיקר עצב ודיכאון.
אני פשוט שונאת את קוטה, אבל זה טבעי כי אני בד"כ שונאת כאלה סוגי דמויות.
זו באמת אנימה מדהימה, אבל לא מתאימה לכל אחד.
חזרה למעלה Go down
http://toxicbrilliance.deviantart.com/
Taiyou
Earl Grey
Earl Grey
Taiyou

Female
נרשם בתאריך : 17.07.08
מספר הודעות : 439

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyTue Sep 23, 2008 7:25 pm

אני החלטתי לראות את האנימה הזאת בגלל שזה אתגר, ני אף פעם לא רואה אימה וכאלה, זה מטריד אותי. XD
אבל ני אהבתי את אלפן לייד, וגם את שיר הפתיחה. O:
חזרה למעלה Go down
Dried Ducki
Drama Queen
Drama Queen
Dried Ducki

Female
נרשם בתאריך : 17.07.08
מספר הודעות : 986

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyTue Sep 23, 2008 8:58 pm

שמעתי הרבה על האנימה הזאת אבל לא יצא לי לראות. O:
אני לא אוהבת כל כך טרגדיות אבל אולי אני אבדוק אותה יום אחד. יום אחד.
תודה על הסיקור!
חזרה למעלה Go down
Dartsama
מוצאת מהתנור
מוצאת מהתנור
Dartsama

Male
נרשם בתאריך : 23.09.08
מספר הודעות : 115

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyWed Sep 24, 2008 2:28 pm

אין על השיר פתיחה P:
וגם על הסיום XD

ו...
יאי אני מפורסם XD (שתי מילים בסיקור >.>)

סיקור מעולה P:
זה מוזר, גם אני פעם רציתי לעשות על זה סיקור, ובסוף את עשית XD

נמ, צריך גם לראות את זה שוב מתישהו ^^
חזרה למעלה Go down
http://freesms.off.co.il/show_div.php
Kannabi
מוצאת מהתנור
מוצאת מהתנור
Kannabi

Female

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyWed Sep 24, 2008 2:57 pm

דאקי, צפי בזה!;_;

ליירה וטאיו, מסכימה עם שתיכן.^_^

'ני סאן, מה מפורסם מה?! >>' אוו ותודה X3 אני כבר הספקתי לראות את זה פעמיים כי אני כל הזמן מראה לאנשים עוד ועוד סצנות כי אני מתלהבת.XD;
חזרה למעלה Go down
Lyra
מוכנה לאכילה
מוכנה לאכילה
Lyra

Female

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyWed Sep 24, 2008 4:37 pm

השיר פתיחה בהחלט סגיד!
יש לי אותו בגרסא של פסנתר וזה כל כך מרגיע.
גם השיר המקורי מאוד מרגיע.
גם אותו יש לי.
אנימה בין הטובות שעשו, למרות שהגרפיקה לא הכי הכי שיש, אבל זה לא משפיע לרעה. ^_^
חזרה למעלה Go down
Kannabi
מוצאת מהתנור
מוצאת מהתנור
Kannabi

Female

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyThu Sep 25, 2008 1:43 pm

לדעתי הגראפיקה סבירה בהחלט ואף נחמדה מאוד Oם
חזרה למעלה Go down
^_^ Chii
מוצאת מהתנור
מוצאת מהתנור
^_^ Chii

Male
נרשם בתאריך : 30.08.08
מספר הודעות : 195

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyThu Sep 25, 2008 2:04 pm

כ גם אני לא ככ רואה בעיה בגראפיקה, היא סבובית
חזרה למעלה Go down
http://www.israblog.co.il/457555
Lyra
מוכנה לאכילה
מוכנה לאכילה
Lyra

Female

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyThu Sep 25, 2008 8:48 pm

אבל יש יותר טובות. ^^
היא במת טובה, אפשר לחיות איתה.
חזרה למעלה Go down
Kannabi
מוצאת מהתנור
מוצאת מהתנור
Kannabi

Female

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptyFri Sep 26, 2008 3:37 pm

נו בסדר, תמיד יש יותר טוב.XD; (נו דיי! סוטים מהנושא! >>' )
חזרה למעלה Go down
LovelessA
מוכנה לאכילה
מוכנה לאכילה
LovelessA

Female
נרשם בתאריך : 17.08.08
מספר הודעות : 644

Elfen Lied - סיקור Empty
הודעהנושא: Re: Elfen Lied - סיקור   Elfen Lied - סיקור EmptySat Oct 18, 2008 1:51 pm

מרשים ביותר!! עלילה די ארוכה ^^" אבל התגברתי על זה.
בהחלט אנימה שאני מוסיפה לרשימה שלי!! D:
אממ.. גראפיקה סיבובית?? 0_0 את זה אני אבין כשאראה כנראה.. XD;
חזרה למעלה Go down

Elfen Lied - סיקור
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1